NOWY ŚWIAT 64

Nieruchomość

Kamienica Nowy Świat 64

Kamienica przy ul. Nowy Świat 64 w Warszawie uznana jest przez wielu za najbardziej elegancką i prestiżową część ulicy Nowy Świat. Po kompleksowej rewitalizacji, zyskała niepowtarzalny wizerunek i cieszy się wielką popularnością na rynku nieruchomości komercyjnych. W kamienicy znajdują się nowoczesne powierzchnie komercyjne: handlowe, usługowe, gastronomiczne oraz biurowe.

 

 

Długość kamienicy mierząca aż 62 metry, czyni ją najdłuższą nieruchomością położoną wzdłuż ulicy Nowy Świat w Warszawie. Na parterze usytuowane są powierzchnie handlowo-usługowe oraz gastronomiczne. Wyższe kondygnacje zajmują luksusowe powierzchnie biurowe o wysokim standardzie z możliwością elastycznego konfigurowania wielkości przestrzeni. Ponadto kamienica-pałac wyposażona jest w nowoczesne systemy wentylacyjno-klimatyzacyjne, bezpieczeństwa, sieć strukturalna oraz światłowodową. Dla wygody najemców i ich gości Kamienica NOWY ŚWIAT 64 udostępnia całodobowy parking na swoim dziedzińcu.

Na tle innych nieruchomości wyróżnia nas profesjonalizm i doświadczenie, a także indywidualne podejście do każdego z naszych najemców. Najważniejsza jest dla nas harmonia tego wyjątkowego miejsca, a więc idealne połączenie tradycji z tym, co nowoczesne. Wysoki standard wykończenia, doskonała lokalizacja oraz prosta klasycystyczna forma, to tylko niektóre elementy stanowiące o niezwykłym charakterze tego miejsca.

Historia

Historia budynku sięga XVII wieku. W latach 1767-1768 w głębi dziedzińca obecnej posesji wzniesiono piętrowy pałac wojewody gnieźnieńskiego Augusta Sułkowskiego. Barokowo-klasycystyczny pałac mieścił obok apartamentów i sal recepcyjnych także teatr. W epoce saskiej urządzano tu liczne przedstawienia teatralne i operowe oraz miejskie uroczystości. W latach 1820 - 1830 na dawnym dziedzińcu Pałacu Sułkowskich wzniesiono ogromną klasycystyczną kamienicę-pałac (kamienicę Zrazowskiego). Na tyłach budynku w połowie XIX w. mieściło się tu najdroższe miejsce handlowe Warszawy z luksusowymi towarami z całego świata.
Realizacja: ActiveDesign